Awaria pralki – jak można jej uniknąć

Pralka automatyczna jest jednym z tych sprzętów AGD, który od dawna gości już niemal w każdym naszym domu. Ich pojawienie się diametralnie zmieniło czynność prania, niezwykle męczącą w erze tar i pralek wirnikowych. Wszyscy wiemy, że dziś awaria pralki to duży stres i nie lada kłopot. Jak prawidłowo jej używać, aby zapewnić długowieczną pracę i komfort?

Istnieje wiele teorii co do wytrzymałości sprzętu AGD. Jedna z nich głosi, że już na samym początku projektuje się sprzęt w ten sposób, aby wytrzymał jedynie okres gwarancyjny, po to, aby zaraz po nim klient kupił nowy produkt. Producenci sprzętu starają się z całych sił przekonać nas, że ich produkty są najwyższej jakości i będą nam służyć przez wiele kolejnych lat.

Nieoczekiwana awaria pralki - jak jej uniknąć?

Są jednak istotne dla żywotności pralki zasady jej użytkowania, których przestrzeganie znakomicie wydłuży jej okres świetności i nasze zadowolenie. Oto one.

Czytaj więcej»

Głośna praca pralki – jakie mogą być przyczyny?

Zdarza się, że pralka zaczyna głośno pracować. Głośna praca pralki może mieć swoją przyczynę w poważniejszej awarii lub może oznaczać jakieś drobne niedopatrzenie nie wymagające interwencji serwisu. Zanim więc podniesiemy larum i wezwiemy fachową siłę naprawczą sprawdźmy parę prostych rzeczy.

głośna praca pralki

Czytaj więcej»

Jak wymienić łożyska w pralce?

Wymiana łożysk bębna pralki jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych napraw, z jakimi mamy do czynienia. Koszt części w porównaniu z kwotą, jaką za taką usługę trzeba zapłacić (ok. 300 zł), jest naprawdę niewielki. Jak zawsze można zdać się na fachowca i zapłacić za jego pracę albo spróbować poradzić sobie samemu. Jak się do tego zabrać?

Wymiana łożysk pralki

Czytaj więcej»

Jak usunąć przykry zapach z pralki?

Poczułeś nieprzyjemne zapachy z pralki i nie wiesz skąd się wzięły? Zastanawiasz się jak je usunąć? Ten materiał jest w takim razie właśnie dla Ciebie.

przykry zapach z pralki

Jak o każde urządzenie, tak  również o pralkę należy odpowiednio dbać, bo w innym wypadku niemiło nas zaskoczy. Podstawowymi zabiegami troski o pralkę jest utrzymanie jej w odpowiednim stanie czystości. Pozostałości detergentów lub zapomniane części garderoby powodują narastanie grzybów i pleśni a te są właśnie źródłem nieprzyjemnych zapachów, co nie jest miłe ani dla nosa, ani dla oka. Jak usunąć przykry zapach z pralki?

Czytaj więcej»

Najczęstsze awarie pralek

Awarie pralek zdarzają się codziennie. Jej bezawaryjne działanie zależy przede wszystkim od jej właściwej pielęgnacji i jakości wykonania, bo jak to mówią „za małe pieniądze nie kupisz czegoś dobrego”.Najczęstsze awarie pralek

Poniżej przedstawię kilka najczęściej spotykanych objawów i ich przyczyn jakimi uwidacznia się awaria pralki – Arkadiusz Dębski, Technik AGD z ponad 20 letnim stażem, prowadzący serwis pralek w Warszawie

Czytaj więcej»

Czego nie można wkładać do zmywarki

Jeszcze kilka lat temu zmywarki traktowano jako urządzenie zbędne i nazbyt ekskluzywne. Jednak czasy się zmieniają i dziś w wielu domach zmywarka jest urządzeniem wręcz niezastąpionym. Jest to jeden z wynalazków, który doceniają wszyscy lubiący wygodę i oszczędność czasu. Tylko czy aby na pewno wszyscy wiemy jak się z nią obchodzić i czego nie należy w niej myć?

Czego nie wkładamy do zmywarki?

Czytaj więcej»

Najczęstsze awarie zmywarek

Awaria zmywarki ma swoją przyczynę najczęściej w jej niewłaściwej eksploatacji i zbyt twardej wodzie. Elementem każdej zmywarki jest zmiękczacz wody, który zatrzymuje jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za jej twardość. Wewnętrzny zmiękczacz jest trwały i nie ma potrzeby jego wymiany podczas całego okresu eksploatacji zmywarki, pod warunkiem, że ma wystarczającą ilość soli, która na końcu lub na początku cyklu jest używana do regeneracji wymiennika jonitowego.

Awaria zmywarki

Tabletki typu wszystko w jednym, z punktu widzenia prawidłowego procesu regeneracji wspomnianego wymiennika, niestety nie zapewniają prawidłowej pracy wymiennika, gdyż jest zbyt niskie stężenie soli przepływającej przez kanały – w żadnym stopniu nie zastępują one zwykłej soli do zmywarek. Jakie są najczęstsze awarie zmywarek?

Czytaj więcej»

Jak usunąć kamień z pralki?

Skutki kamienia osadzającego się na grzałce pralkiPowodem odkładania się kamienia wewnątrz urządzeń gospodarstwa domowego jest wszechobecna twarda woda. W wyniku podgrzewania wody w pralce, czajniku czy zmywarce wytrąca się z niej kamień, który osadza się na pobliskich elementach.

Jeśli kamień nie jest regularnie usuwany, jego warstwa jest coraz większa i w pewnym momencie może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu: zatkany przepływ, grzałka, która przestaje wystarczająco podgrzewać wodę…. Aby zapobiec awarii, warto podjąć regularną walkę z kamieniem w pralce. Jak to zrobić?

Czytaj więcej»