Aktualności

Czyszczenie zmywarki – czy warto to zrobić?

Konserwacja sprzętu AGD, czyszczenie, usuwanie kamienia powinno uchronić nasz sprzęt przed awarią. Czyszczenie zmywarki nie jest skomplikowane, a okresowo jest wręcz konieczne. Nagromadzone w zakamarkach zmywarki zabrudzenia wyglądają bardzo nieestetycznie. Nie można oczekiwać, że wyjmiemy czyste naczynia z brudnej zmywarki, dlatego warto ją gruntownie wyczyścić.

Zmywarka do naczyń dla wielu z nas to niezwykle przydatne urządzenie. Inwestycja w zakup zmywarki pozwala zaoszczędzić nam wiele czasu spędzanego na ręcznym myciu naczyń, ale też na rachunkach za wodę. O każde urządzenie, aby służyło dobrze i bezawaryjnie, trzeba odpowiednio zadbać. Pytanie: jak wyczyścić zmywarkę? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie.

czyszczenie zmywarki Czytaj więcej»

Jak usunąć kamień z pralki?

Jak usunąć kamień z pralki to pytanie nurtujące niemal każdego użytkownika. Powodem odkładania się kamienia wewnątrz wielu urządzeń gospodarstwa domowego jest wszechobecna twarda woda. W wyniku podgrzewania wody w pralce, czajniku czy zmywarce z wody wytrąca się kamień, który osadza się na elementach.

jak usunąć kamień z pralki

Jeśli kamień nie jest regularnie usuwany, jego warstwa jest coraz grubsza i w pewnym momencie może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu: zatkany przepływ, grzałka, która przestaje wystarczająco podgrzewać wodę…. Aby zapobiec awarii, warto podjąć regularną walkę z kamieniem w pralce. Sprawdźmy jak to zrobić?

Czytaj więcej»

Głośna praca pralki – jakie mogą być przyczyny?

Zdarza się, że pralka zaczyna głośno pracować. Głośna praca pralki może mieć swoją przyczynę w poważniejszej awarii lub może oznaczać jakieś drobne niedopatrzenie nie wymagające interwencji serwisu. Zanim więc podniesiemy larum i wezwiemy fachową siłę naprawczą sprawdźmy parę prostych rzeczy.

głośna praca pralki

Czytaj więcej»

Awaria pralki – jak można jej uniknąć

Pralka automatyczna jest jednym z tych sprzętów AGD, który od dawna gości już niemal w każdym naszym domu. Ich pojawienie się diametralnie zmieniło czynność prania, niezwykle męczącą w erze tar i pralek wirnikowych. Wszyscy wiemy, że dziś awaria pralki to duży stres i nie lada kłopot. Jak prawidłowo jej używać, aby zapewnić wieloletnią pracę i komfort?

Istnieje wiele teorii co do wytrzymałości sprzętu i AGD. Jedna z nich głosi, że już na samym początku projektuje się sprzęt w ten sposób, aby wytrzymał jedynie okres gwarancyjny, po to, aby zaraz po nim klient kupił nowy produkt. Producenci sprzętu starają się z całych sił przekonać nas, że ich produkty są najwyższej jakości i będą nam służyć przez wiele kolejnych lat.

Nieoczekiwana awaria pralki - jak jej uniknąć?

Są jednak istotne dla żywotności pralki zasady jej użytkowania, których przestrzeganie znakomicie wydłuży jej okres świetności i nasze zadowolenie. Oto one.

Czytaj więcej»

Najczęstsze awarie zmywarek

Najczęstsze awarie zmywarek mają swoje źródło w niewłaściwej eksploatacji sprzętu lub zbyt twardej wodzie. Problem twardej wody opisałem w artykule Jak usunąć kamień z pralki.  Dzisiaj chcę przedstawić najczęstsze awarie, jakie mogą dotknąć naszego sprzętu.

Elementem każdej zmywarki jest zmiękczacz wody, który zatrzymuje jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za twardość wody. Wewnętrzny zmiękczacz jest trwały i nie ma potrzeby jego wymiany podczas całego okresu eksploatacji zmywarki. Warunkiem jest wystarczająca ilość soli, która na końcu lub na początku cyklu jest używana do regeneracji wymiennika jonitowego.

Awaria zmywarki

Tabletki typu wszystko w jednym, z punktu widzenia prawidłowego procesu regeneracji wspomnianego wymiennika, niestety nie zapewniają prawidłowej pracy wymiennika, gdyż jest zbyt niskie stężenie soli przepływającej przez kanały – w żadnym stopniu nie zastępują one zwykłej soli do zmywarek. Jakie są najczęstsze awarie zmywarek?

Czytaj więcej»