Jak usunąć kamień z pralki?

Skutki kamienia osadzającego się na grzałce pralkiPowodem odkładania się kamienia wewnątrz urządzeń gospodarstwa domowego jest wszechobecna twarda woda. W wyniku podgrzewania wody w pralce, czajniku czy zmywarce wytrąca się z niej kamień, który osadza się na pobliskich elementach.

Jeśli kamień nie jest regularnie usuwany, jego warstwa jest coraz większa i w pewnym momencie może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu: zatkany przepływ, grzałka, która przestaje wystarczająco podgrzewać wodę…. Aby zapobiec awarii, warto podjąć regularną walkę z kamieniem w pralce. Jak to zrobić?

Awaria sprzętu spowodowana jego zakamienieniem oznacza konieczność ingerencji fachowca i wymiany uszkodzonych podzespołów, co dla nas oznacza poniesienie konkretnych kosztów a nawet zakup całkowicie nowego sprzętu. Aby temu zapobiec warto jest regularnie dbać o czystość pralki.

Profilaktyczne gotowe zmiękczacze wody do pralki

Ogólnie znanym i reklamowanym środkiem zapobiegającym osadzaniu kamienia w pralce jest Calgon. Aby nie powstały złogi kamienia należy środek stosować do każdego prania. Stosowany regularnie utrzymuje podzespoły pralki w dobrym stanie i tym samym przedłużają jej żywotność. Co zrobić, aby pozbyć się odłożonego kamienia?

Usuwanie złogi kamienia w pralce

Jeśli stwierdzamy, że ilość odłożonego w pralce kamienia jest znaczna należy przemyśle konieczność pozbycia się go. Można to zrobić za pomocą gotowych preparatów odkamieniających lub też domowymi metodami. Należy pamiętać, że aby nie uszkodzić odzieży, oczyszczanie pralki z kamienia stosować je wyłącznie w przypadku pustej pralki.

Odkamienianie można też przeprowadzić „babcinymi” metodami stosując pranie z octem, kwaskiem cytrynowym lub stosując sodę oczyszczoną. Pierzemy kilka niepotrzebnych ścierek z maksymalną temperaturą dodając jeden ze wspomnianych czynników. Po skończonym odkamienianiu sprzętu należy pamiętać o oczyszczeniu filtra, bo tam zgromadzą się wszelkie odpady.

Jeśli nasze zabiegi nie przyniosły oczekiwanego rezultatu warto sięgnąć po pomoc sprawdzonego fachowca. Technicy współpracujący z serwisem firmy-top.pl służą wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem. Bezpłatnie pomogą wycenić koszt naprawy awarii, jej opłacalność a następnie pomogą podjąć decyzję: naprawa czy jednak wymiana na nowy sprzęt. Każdy nasz klient dostaje rachunek jako potwierdzenie wykonania usługi oraz 12 miesięczną gwarancję.

Zespół firmy-top.pl